Jesteś tutaj: Home > nauka w usa, życie w USA > Jakie są wymagane szczepienia w USA?

Jakie są wymagane szczepienia w USA?

W przypadku osób biorących udział w programie Rok Szkolny w USA zalecane jest zaszczepienie się na poniżej wymienione choroby. Jeśli uczestnik nie zaszczepi się w Polsce, wówczas rodzice są zmuszeni wysyłać do przedstawiciela fundacji dokument upoważniający do zaszczepienia w USA. Należy pamiętać o tym, że koszty szczepienia w stanach są dużo wyższe niż w Polsce, ok. 50 USD i nie są objęte ubezpieczeniem w ramach programu.

Corocznie do Stanów Zjednoczonych podróżuje mnóstwo osób. Różnorodność ras, narodowości a także krajobrazów i klimatu sprawia, że każdy rejon tego kraju posiada odrębną sytuację epidemiologiczną. W okresie letnim dodatkowa porcja turystów przyspiesza przemieszczanie się wielu chorób. Sytuacja higieniczna stoi na dość wysokim poziomie, jednak im dalej na południe, tym jest ona gorsza.

W USA zakres szczepień jest wyraźnie szerszy niż w Polsce. Przede wszystkim nakłady na służbę zdrowia są znacznie większe a dzięki temu szczepionki są refundowane przez ubezpieczyciela. Duży wpływ wywiera również promocja szczepień ochronnych i niosących z tego tytułu korzyści ekonomicznych. W USA prowadzony jest bardzo rygorystyczny system nadzoru nad działaniami niepożądanymi. Tym samym korzyści ze stosowania szczepionek są większe niż ewentualne ryzyko. W przypadku Polskiej służy zdrowia, to pacjent ponosi koszt dodatkowych szczepień, nierefundowanych przez NFZ.

Schorzenia, przeciwko którym zaleca się szczepienie w USA to:

1. Błonica, tężec, krztusiec – szczepionka DTP

2. Wirusowe zapalenie wątroby typu B

3.  Polio

4.  Świnka, odra, różyczka

5. Zakażenia Haemophilus influenzae

6. Ospa wietrzna

7. Zakażenia Streptococcus pneumoniae

8. Grypa

9. Biegunki rotawirusowe

10. Zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)

11. Wirusowe zapalenie wątroby typu A

Tagi: , ,


tanie bilety lotnicze do bostonu
  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.