Jesteś tutaj: Home > podróże > Genewa kolebką zegarków i muzeów

Genewa kolebką zegarków i muzeów

Bez wątpienia Genewa stanowi pewien punkt w Europie, który jest znany praktycznie na całym świecie. Miasto z początku padło w ręce Rzymianom, ale później dosłownie przechodziło z rąk do rąk. Było przez pewien czas częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego później kolejno zajmowali je Szwajcarzy i znowu Niemcy, aż ostatecznie miasto stało się jedną z wizytówek Szwajcarii i jest nią do dziś.

genewa kampaniaDzięki swojej długowiecznej historii Genewa może nie tylko poszczycić się licznymi zabytkami, ale również znajdziemy tutaj wiele ciekawych muzeów. Tutaj możecie się zaskoczyć bo w całym mieście jest ich aż 30, czy to dużo czy mało można nad tym dyskutować, ale nie ma wątpliwości, że Genewa to miasto, które niejednego turystę może zaskoczyć. Do najpopularniejszych muzeów należą tutaj między innymi Muzeum Sztuki i Historii, La Peche Miraculeuse, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Zegarmistrzostwa i Emalierstwa, Muzeum Woltera, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej, Muzeum Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, Czerwonego Półksiężyca i Musee Barbier-Mueller.

Od wieków głównym symbolem miasta jest fontanna u brzegów Jeziora Genewskiego zwana Jet d'eau, i tutaj najciekawsze jest to, że potrafi osiągać wysokość maksymalną do 140 metrów. Jednak tym czym żyje tak naprawdę Genewa nie jest kultura i sztuka, a handel, który rozwijał się tutaj przez długie lata co skutkuje tym, że całe serce miasta to wspaniała i monumentalna dzielnica handlowa.

Dla turystów, którzy zdecydują się i kupią bilet lotniczy do Genewy polecamy następujące zabytki:

 • Katedra Saint Pierre

 • Audytorium Kalwina

 • Pomnik Reformacji z 1909 roku

 • Arsenał, gdzie na tą chwilę znajdziemy genewskie Archiwum Państwowe

 • dzielnica Carouge

 • Mauzoleum księcia Brunszwiku Karola II

 

Siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ)

Jak pewnie wie każdy, kto choć troszkę uważał na historii w szkole to miasto Genewa jest od dawna siedzibą ONZ. Do siedziby mogą dostać się tylko w sumie dyplomaci, czasem dziennikarze z akredytacją no i pewnie kilka uprzywilejowanych osób, o których nie mamy pojęcia, a przecież nikt nam chętnie nie zdradzi takich rzeczy. Oczywiście sam budynek i to co ma w środku jest niezłym kąskiem dla każdego konesera dzieł sztuki, a choćby dlatego, że na ścianach można podziwiać najznamienitsze obrazy z przełomu wieków. Dla tych co zgłodnieją podczas oglądania otworzono liczne kawiarnie i jadalnie. Dla osób szukających pracy powieszono tablicę ogłoszeń, gdzie zawsze obwieszcza się nowe wakaty.

 

Samochody i zegarki

genewa zegar kwiatowyOczywiście Szwajcarię każdy kojarzy z zegarkami i bankami no i również Genewa nie odbiegnie od właśnie tego wizerunku, a to, że właśnie z tego miasta wywodzi się trzon kunsztu zegarmistrzów. Znajdziecie tutaj ponad 72 firmy, a nawet można podziwiać wspaniałe Muzeum Zegarów. Kobiety zachwycą się jednak specyficznym rodzajem zegara, którym jest Jardin Angais, cały zrobiony z kwiatów, które liczy się na około 7 tysięcy sztuk.

 

Ogólne informacje o Genewie

Powierzchnia 15,86 km²
Ludność 195 tys
Gęstość 11 865 os./km²
Aglomeracja 788 tys

Tagi: , , , ,


tanie bilety lotnicze do bostonu
 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter
 • RSS

Comments are closed.