Jesteś tutaj: Home > szkoła w usa, życie w USA > jak obchodzony jest dzień Wszystkich Świętych w USA?

jak obchodzony jest dzień Wszystkich Świętych w USA?

Czy Polacy i Amerykanie obchodzą w ten sam sposób święta? Jakie są obyczaje w USA? Małymi kroczkami zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. W Polsce, święto to jest świętem katolickim, obchodzone 1 listopada. Natomiast narody o innych tradycjach kulturowych, a zwłaszcza religijnych, w różny sposób czczą pamięć zmarłych.

W Polsce Dzień Wszystkich Świętych jest wolny od pracy. W tym dniu ludzie odwiedzają groby swych bliskich, składają na nich wieńce i kwiaty oraz zapalają świece i znicze. Dzień Wszystkich Świętych jest przede wszystkim dniem zadumy i refleksji nad śmiercią i sensem ludzkiego życia.

W USA natomiast w tym samym czasie obchodzone jest święto Halloween. Odbywają się uliczne parady i zabawy do białego rana. W Halloween dzieci i dorośli przebierają się za potwory, takie jak wampiry, duchy, kościotrupy czy czarownice. Kostiumy są również oparte na postaciach z telewizji. W ostatnim dziesięcioleciu zauważono renesans masek politycznych na paradach. Dobrze sprzedają się maski Richarda Nixona, Ronalda Reagana i Jimmy Cartera, po zamachu 11 września 2001 roku na USA – maski z podobizną Bin Ladena. Pierwsze kostiumy na Halloween pojawiły się w 1930 roku, wtedy zwyczaj cukierek albo psikus (Trick or Treat) stał się popularny w Stanach Zjednoczonych.

Tagi: , , , ,


tanie bilety lotnicze do bostonu
  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.