Jesteś tutaj: Home > szkoła w usa, życie w USA > Trudne i kontrowersyjne pytanie: a co z sexem?

Trudne i kontrowersyjne pytanie: a co z sexem?

Rok spędzony w USA na programie rok szkolny…Rodzice zawsze boją się o swoje dzieci, bez względu na ich wiek, jednak pewne pytania nigdy nie padają. Czy rodzice rozważają je między sobą?
Oczywistym jest, iż każdy w rodzinie zadaje sobie pytanie – a jeśli moje dziecko się zauroczy kimś i popełni błąd, którego konsekwencję będą ciągły się całe życie? Jak zabezpieczyć wyjeżdżających za wielką wodę nastolatków, oprócz dobrego wychowania, nakazów i zakazów?
Jak to często bywa – również i do tej sfery organizator programu się ustosunkował poniższymi słowami:

SEX
The exchange experience is not intended to be a time in which romantic attachments are formed. The exchange student is an ambassador of his/her country. Therefore, it is extremely important that the student’s moral behavior be beyond reproach at all times. If it is found that a student is involved in a sexual relationship while sponsored by the CET program, that student may be returned to his/her own country immediately. If it is found that a student is pregnant or has caused a pregnancy while sponsored through the CET program, that student will be dismissed from the program.

W tłumaczeniu :
SEX
Program wymiany kulturowej nie ma w zamiarze formowania związków uczuciowych. Uczestnik goszczący w USA jest ambasadorem swojego kraju ojczystego. Dlatego też, jest bardzo ważne, aby moralne zachowanie ucznia było nienaganne. Oczywistym jest, iż Uczestnik, który wejdzie w związek seksualny podczas programu CETUSA, będzie natychmiast odesłany do kraju ojczystego. Uczestnik, który spowoduje ciążę lub uczennica, która zajdzie w ciążę podczas trwania programu, zostanie usunięty z programu.

Jest to dość lakoniczne stwierdzenie, pozbawione emocji, które targają młodych uczestników i ich rodziców, i z pewnością w żaden sposób nie zabezpiecza młodych przed popełnieniem błędów.

Prawdą jest, iż młody człowiek wyjeżdżający do USA na rok szkolny ma się skupić na nauce, a w przypadku problemów zostanie wydalony z programu. Jednak ewentualne konsekwencje będą poniesione przez uczestnika. Jak go przed tym uchronić? W przypadku chłopców ewentualne konsekwencje mogą być związane z chorobami przenoszonymi drogami płciowymi. Jednak u dziewczynek konsekwencje wynikające ze zbliżenia mogą rzutować na całe życie, nie tylko chorobami, ale również nieplanowaną ciążą.

Tagi: , ,


tanie bilety lotnicze do bostonu
  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.